Serene, eigentijdse schoonheid

CKX Architecten 

CKX Architecten transformeerde een bungalow uit de jaren ’60 tot een moderne, duurzame en levensloopbestendige woning, waarbij de door de bewoners geliefde vormentaal van het pand grotendeels hetzelfde is gebleven. De rigoureuze make-over zorgt voor een grote glimlach bij de opdrachtgevers. “We wonen hier nu al een flinke poos, maar we zouden echt niks willen veranderen. Werkelijk alles voldoet aan onze wensen.” 

Met visie, creativiteit en vakmanschap liet CKX Architecten samen met de meewerkende partijen de bestaande bungalow weer stralen. Een vernieuwde woning om het leven in te vieren en om herinneringen in te schrijven. Zonder het verleden van de woning uit 1968 te verloochenen. Architect Maarten Hendrickx, eigenaar van CKX Architecten, paste wit stucwerk, donker metselwerk, staal en een lange karaktervolle baksteen toe voor een krachtige, horizontale belijning. De vernieuwde schoorsteen geeft de uitstraling van de bungalow extra cachet, en de grote glasvlakken zorgen voor een sterke relatie met de omliggende tuin en brengen royaal daglicht in de woning.  

Villa
Villa
Villa

Open en luchtig 

CKX Architecten ontwerpt vanuit de visie dat architectuur een beleving moet zijn die alle zintuigen aanspreekt: verhoudingen van volumes, ruimten die verschillen in afmeting, klank en lichtval, dynamiek, openheid en zichtlijnen, binnen- en buitenruimten die in elkaar overgaan. Het uitgangspunt is een evenwicht te zoeken tussen de wensen van de opdrachtgever, het bestemmingsplan en de artistieke vrijheid van eigenaar en architect Maarten Hendrickx, die ook in de getransformeerde bungalow een open en luchtige plattegrond creëerde. Tevens nam hij de carport en de entree op in het architectonisch geheel, dat rust en ritme uitstraalt.  

Villa
Villa

Comfort en sfeer 

De bewoners slapen en baden in de voormalige garage, waarin een prachtige suite is gerealiseerd, en ook de stijlvolle gastenbadkamer zorgt voor grote blijdschap bij de bewoners. “Omdat we aangaven dat vaker vrienden en familieleden blijven logeren, stelde Maarten voor om de woning te voorzien van een extra badkamer. Nu we er wonen, zijn we heel blij dat we zijn advies hebben opgevolgd, want het brengt rust in de woning en biedt onze gasten extra comfort”, geven de bewoners van de flink verduurzaamde woning aan.  

Villa
Hal
Hal

“Maarten weet waarover hij het heeft, luistert goed, is open in zijn communicatie en denkt mee. Zowel met ons als met de meewerkende partijen. We kijken met veel plezier terug op de samenwerking en zijn meer dan blij met het eindresultaat. We kunnen Maarten van harte aanbevelen”, aldus de bewoners, van wie de vrouw des huizes een grote rol speelde in het realiseren van het smaakvolle en uitnodigende interieur. “Onze favoriete plekken? Op de bank in de living of aan de eettafel in de keuken, waar de haardpartij voor extra warmte en sfeer zorgt. En wanneer we bij warm weer de pui in de keuken openen, voelen we een heerlijke eenheid tussen binnen en buiten en krijgen we een fijn vakantiegevoel”, sluiten de bewoners af. 

Woonkamer
Keuken
Eetkamer

Fotografie: Maarten Hendrickx

De volgende partijen werkten mee aan dit project:

CKX Architecten | MBI De Steenmeesters