Lamellen van schuifpanelen en louvers uitgevoerd in houtlook 

SUNSHIELD

De situatie 

In de Meijerij staat een vrijstaande nieuwbouwwoning. De linker gevel ligt op het zuiden, de voorgevel op het oosten. De gevel aan de linkerkant heeft enkele royale schuifpuien. De risaliet aan de voorkant heeft boven de entree een groot raam waardoor de vide baadt in daglicht. 

Door die grote glaspartijen warmt het op een zonnige dag echter snel op in huis. Dus wat te doen? De schuifpuien moesten uiteraard toegankelijk blijven. En hoewel een schuifpui een andere oplossing vereist dan een groot raam boven de voordeur moesten ze wel eenzelfde uitstraling hebben. De voorkeur ging daarbij uit naar hout, of anders aluminium met het uiterlijk van hout. 

lamellen
luxe overkapping
De oplossingen 

Er is gekozen voor oplossingen van Sunshield. Aan de linker zijgevel van het huis zijn schuifpanelen geplaatst. In totaal drie eenheden van elke twee elementen van 1550 x 2600 mm. Schuifpanelen met geïntegreerde lamellen combineren op een innovatieve manier zonwering en privacy. 

In plaats van dat je de lamellen laat kantelen, verschuif je het hele paneel naar links of naar rechts. Dit maakt schuifpanelen een ideale toepassing voor schuifpuien. Bij de fabricage van een schuifpaneel worden de lamellen in een frame gemonteerd. 

Op locatie wordt het frame met de lamellen in een railsysteem geplaatst, zodat je de panelen soepel kunt verplaatsen. De geleiders aan de bovenzijde zijn bij de residentie ingebouwd in de overstek. De verschuifbare lamellensystemen zijn perfect geïntegreerd in de gevel. 

De geleiders zijn boven en onder dubbel uitgevoerd, zodat panelen voor en achter elkaar langs kunnen schuiven. Je kunt ze zelfs als het ware samenpakken. Door de hoek van de lamellen wordt zonlicht effectief en op elegante wijze geblokkeerd. 

Bij de risaliet aan de voorzijde is een rechthoekig lamellensysteem met de 75-E louver geplaatst. De lamellen van dit louver systeem zijn bij installatie in een vaste hoek gezet. De 75-E is een smallere louver met een rondere vorm, die de vorm van de lamellen van de schuifpanelen benadert. 

lamellen
lamellen
Uniforme uitstraling 

Alle lamellen zijn uitgevoerd in een houtlook van het type eik. Bij een houtprint worden lamellen eerst voorzien van een basiskleur. Vervolgens worden hier de nerven op aangebracht. De overige aluminium onderdelen, zoals de frames van de schuifpanelen, zijn gecoat in RAL 7021.  

Aan de coating is een fijnstructuur toegevoegd die resulteert in een voelbaar en zichtbaar reliëf. De zwartgrijze coating krijgt door de fijnstructuur een matte uitstraling. Ook de kunststof delen, zoals de clips die de lamellen vasthouden, zijn zwart. Al met al een mooi contrast met de lichte eikenkleur. 

Bij houten lamellen heb je altijd de keuze tussen behandelen of niet behandelen. Behandel je niet, dan vergrijzen de lamellen na verloop van tijd. Dit is een natuurlijk proces onder invloed van weersinvloeden. Kies je voor beitsen, verven of oliën, dan zul dat regelmatig moeten herhalen. 

Kies je voor aluminium louvers met een houtlook, dan combineer je de rustieke uitstraling van hout met het voordeel van onderhoudsarm aluminium. Aluminium lamellen maak je eenvoudig schoon met een sopje, verder heb je er geen omkijken naar. 

Meer weten?

Voor een vrijblijvende prijsopgave mail je de afmetingen naar in**@*******ld.nl. Je bent ook welkom in de showrooms in Raamsdonksveer, Dalfsen, Naarden of Brugge. Bel wel eerst +31 (0)162 – 571 493 voor een afspraak. Dan maakt een adviseur graag tijd voor je. 

Ontdek meerdere projecten van SUNSHIELD